Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu      Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  20:39   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 tammikuu 2020         
 
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Fanni Karttunen  2012  Salon Uimarit            1:17.50   
                     
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alisa Karttunen  2010  Salon Uimarit            54.58   
Martta Kivelä  2011  Salon Uimarit            57.89   
Janina Hyvönen  2010  Salon Uimarit            1:06.04   
Saara Solkinen  2010  Salon Uimarit            1:09.05   
Hertta Lehtinen  2010  Salon Uimarit            1:09.28   
Olivia Areva  2010  Salon Uimarit            1:10.77   
Nanna Virta  2010  Salon Uimarit            1:24.75   
Anne Suominen  2010  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Heta Lesonen  2011  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit            46.21   
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit            52.03   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit            53.61   
Emma Laaksonen  2009  Salon Uimarit            54.82   
Iina Lehtinen  2009  Salon Uimarit            1:03.31   
Rosa Sjöblom  2009  Salon Uimarit            1:05.38   
                     
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit            38.62   
Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit            38.90   
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit            41.34   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit            42.40   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit            43.68   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit            44.99   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit            45.01   
Martta Lehtinen  2007  Salon Uimarit            52.30   
                     
 
Laji 1, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit            33.32   
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit            37.03   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit            39.67   
Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit            43.38   
                     
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Urho Tammi  2011  Salon Uimarit            1:09.36   
                     
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matti Nurminen  2009  Salon Uimarit            52.85   
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit            53.36   
Niilo Snabb  2010  Salon Uimarit            1:02.90   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            1:02.95   
Joona Ronkainen  2009  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Patrik Kirves  2010  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Voitto Lehtinen  2010  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit            39.75   
Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit            45.47   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit            50.86   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit            51.46   
Miro Järvinen  2008  Salon Uimarit            51.88   
Veeti Himberg  2008  Salon Uimarit            58.34   
Jonas Saari  2008  Salon Uimarit            1:00.36   
                     
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit            37.16   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa            38.15   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit            38.81   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit            43.42   
Kalle Yli-Jama  2006  Salon Uimarit            45.53   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit            45.64   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit            45.82   
                     
 
Laji 2, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit            31.18   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit            35.99   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit            37.67   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit            39.07   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Fanni Karttunen  2012  Salon Uimarit            1:05.50   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit            30.90   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit            31.76   
Saara Solkinen  2010  Salon Uimarit            42.83   
Martta Kivelä  2011  Salon Uimarit            45.55   
Alisa Karttunen  2010  Salon Uimarit            49.10   
Janina Hyvönen  2010  Salon Uimarit            52.15   
Olivia Areva  2010  Salon Uimarit            53.51   
Nanna Virta  2010  Salon Uimarit            54.94   
Hertta Lehtinen  2010  Salon Uimarit            59.63   
10  Anne Suominen  2010  Salon Uimarit            1:01.46   
11  Heta Lesonen  2011  Salon Uimarit            1:04.12   
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Urho Tammi  2011  Salon Uimarit            45.53   
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit            24.62   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit            28.23   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit            28.81   
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit            39.40   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit            41.26   
Matti Nurminen  2009  Salon Uimarit            43.20   
Patrik Kirves  2010  Salon Uimarit            48.82   
Voitto Lehtinen  2010  Salon Uimarit            51.84   
Jesse Kakko  2007  Salon Uimarit            58.78   
10  Niilo Snabb  2010  Salon Uimarit            1:01.59   
11  Joona Ronkainen  2009  Salon Uimarit            1:03.15   
Aaro Virtanen  2010  Salon Uimarit            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saara Solkinen  2010  Salon Uimarit    47.76        1:37.65   
Martta Kivelä  2011  Salon Uimarit    48.72        1:44.55   
Janina Hyvönen  2010  Salon Uimarit    52.10        1:56.66   
Nanna Virta  2010  Salon Uimarit    56.29        2:06.89   
Alisa Karttunen  2010  Salon Uimarit    59.80        2:10.09   
Anne Suominen  2010  Salon Uimarit    1:06.27        2:22.05   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    38.82        1:22.10   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    39.22        1:25.68   
Emma Laaksonen  2009  Salon Uimarit    41.00        1:26.91   
Moona Mäkelä  2008  Salon Uimarit    44.07        1:32.40   
Rosa Sjöblom  2009  Salon Uimarit    52.26        1:49.06   
Iina Lehtinen  2009  Salon Uimarit    52.95        1:58.12   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Martta Lehtinen  2007  Salon Uimarit    43.68        1:33.00   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilho Haikonen  2009  Salon Uimarit    43.35        1:32.22   
Eemeli Havia  2010  Salon Uimarit    43.55        1:35.27   
Matti Nurminen  2009  Salon Uimarit    44.81        1:37.68   
Patrik Kirves  2010  Salon Uimarit    54.11        2:01.28   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    33.82        1:10.94   
Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit    38.39        1:20.78   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    38.86        1:20.80   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit    38.48        1:23.77   
Miro Järvinen  2008  Salon Uimarit    40.60        1:25.56   
Jonas Saari  2008  Salon Uimarit    47.60        1:43.03   
Jesse Kakko  2007  Salon Uimarit    1:01.19        2:13.40   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    27.32        56.84   
Veeti Salminen  2006  Someron Esa    33.07        1:08.78   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    36.78        1:17.50   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ella Lindholm  2008  Salon Uimarit    39.88  1:24.45  2:16.12    3:05.15   
Matilda Saarinen  2008  Salon Uimarit    41.34  1:28.98  2:19.48    3:09.31   
Emma Laaksonen  2009  Salon Uimarit    42.64  1:32.33  2:24.11    3:12.19   
Rosa Sjöblom  2009  Salon Uimarit    52.34  1:53.60  2:57.87    4:00.33   
Iina Lehtinen  2009  Salon Uimarit    53.99  1:59.78  3:08.13    4:05.99   
Janina Hyvönen  2010  Salon Uimarit    55.63  2:03.41  3:11.02    4:16.07   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aliisa Soini  2007  Salon Uimarit    32.73  1:08.80  1:44.86    2:19.93   
Essi Pyykkö  2006  Salon Uimarit    33.81  1:10.53  1:48.03    2:25.36   
Kerttu Heinä  2006  Salon Uimarit    34.62  1:13.18  1:52.42    2:30.40   
Saima Peltonen  2007  Salon Uimarit    33.72  1:12.09  1:52.07    2:30.91   
Diana Raduly Baka  2006  Salon Uimarit    35.06  1:14.90  1:55.82    2:34.83   
Aurora Änäkkälä  2007  Salon Uimarit    36.20  1:17.30  2:00.52    2:42.06   
Sonja Heikkilä  2006  Salon Uimarit    37.93  1:21.61  2:07.02    2:50.45   
Martta Lehtinen  2007  Salon Uimarit    45.49  1:39.32  2:35.43    3:28.47   
                     
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roosa Tuomainen  2005  Salon Uimarit    31.17  1:04.95  1:40.59    2:15.20   
Kiia Metsäkonkola  2005  Salon Uimarit    31.31  1:07.57  1:45.33    2:22.76   
Vilma Manninen  2005  Salon Uimarit    34.70  1:12.09  1:50.36    2:27.75   
Ronja Mäkelä  2005  Salon Uimarit    37.76  1:22.49  2:08.92    2:54.32   
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kaapo Tuomainen  2008  Salon Uimarit    35.65  1:17.06  1:59.96    2:38.23   
Viljam Savolainen  2008  Salon Uimarit    40.89  1:27.57  2:14.98    2:58.88   
Elias Sahla  2007  Salon Uimarit    40.89  1:26.23  2:13.24    2:59.10   
Santeri Alanto  2008  Salon Uimarit    40.45  1:27.61  2:16.23    3:04.60   
Miro Järvinen  2008  Salon Uimarit    42.42  1:29.91  2:20.41    3:09.86   
Patrik Kirves  2010  Salon Uimarit    54.81  2:04.28  3:09.61    4:23.83   
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Matias Saarinen  2006  Salon Uimarit    31.63  1:07.79  1:44.95    2:21.74   
Nuutti Vienonen  2005  Salon Uimarit    33.69  1:11.16  1:49.47    2:26.63   
Matias Kotilainen  2006  Salon Uimarit    34.24  1:15.66  1:58.49    2:39.82   
Joonatan Hietarinne  2006  Salon Uimarit    37.15  1:20.88  2:08.47    2:53.63   
Veeti Akkanen  2006  Salon Uimarit    40.15  1:27.02  2:15.13    3:03.22   
                     
 
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Alexander Malyshkov  2004  Salon Uimarit    30.56  1:04.79  1:38.89    2:11.50   
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    30.43  1:04.73  1:38.96    2:12.57   
Olli Havia  2004  Salon Uimarit    31.67  1:06.61  1:41.94    2:15.93   
Roope Tuomainen  2004  Salon Uimarit    31.81  1:08.27  1:46.21    2:23.82   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  20:39