Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SaloCup 2 2019    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  19:48   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    434          32.20   
  Salon Uimarit  33.87                 
Saima Peltonen  2007    254          38.45   
  Salon Uimarit  39.32                 
Aurora Änäkkälä  2007    213          40.80   
  Salon Uimarit  44.28                 
Matilda Saarinen  2008    157          45.17   
  Salon Uimarit  47.00                 
Ella Lindholm  2008    152          45.65   
  Salon Uimarit  46.16                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Tuomainen  2005    426          32.38   
  Salon Uimarit  33.70                 
Diana Raduly Baka  2006    263          38.05   
  Salon Uimarit  38.59                 
Essi Pyykkö  2006    256          38.36   
  Salon Uimarit  45.07                 
Kerttu Heinä  2006    222          40.21   
  Salon Uimarit  48.99                 
Vilma Manninen  2005    191          42.29   
  Salon Uimarit                   
Sonja Heikkilä  2006    154          45.48   
  Salon Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Havia  2010    23          1:15.94   
  Salon Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Tuomainen  2008    110          45.47   
  Salon Uimarit  48.36                 
Viljam Savolainen  2008    77          51.20   
  Salon Uimarit  53.59                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Saarinen  2006    249          34.65   
  Salon Uimarit  35.78                 
Joonatan Hietarinne  2006    157          40.40   
  Salon Uimarit  40.34                 
Veeti Akkanen  2006    54          57.45   
  Salon Uimarit                   
Elias Sahla  2007    39          1:04.04   
  Salon Uimarit                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    447          28.51   
  Salon Uimarit  33.42                 
Joona Pohjola  2004    337          31.30   
  Salon Uimarit  31.42                 
Olli Havia  2004    282          33.21   
  Salon Uimarit  34.26                 
Nuutti Vienonen  2005    237          35.18   
  Salon Uimarit  37.22                 
Miika Nurminen  2005    209          36.68   
  Salon Uimarit  36.79                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Egor Malyshkov  2003    320          31.84   
  Salon Uimarit  31.14                 
Aku Hyrsylä  2003    317          31.97   
  Salon Uimarit  32.60                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Lindholm  2008    175          41.56   
  Salon Uimarit                   
Martta Lehtinen  2007    83          53.09   
  Salon Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Tuomainen  2008    208          34.22   
  Salon Uimarit                   
Veeti Akkanen  2006    152          37.98   
  Salon Uimarit                   
Viljam Savolainen  2008    148          38.33   
  Salon Uimarit                   
Elias Sahla  2007    119          41.21   
  Salon Uimarit                   
Eemeli Havia  2010    80          47.01   
  Salon Uimarit  46.32                 
Miro Järvinen  2008    80          47.10   
  Salon Uimarit  48.74                 
Frans Meller  2010    55          53.09   
  Salon Uimarit  56.78                 
Onni Virtanen  2008              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilho Haikonen  2009              DSQ   
  Salon Uimarit  45.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Havia  2010    41          1:13.04   
  Salon Uimarit  1:17.63                 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Tuomainen  2008    162          46.26   
  Salon Uimarit  44.03                 
Viljam Savolainen  2008    127          50.21   
  Salon Uimarit  49.49                 
Miro Järvinen  2008    59          1:04.72   
  Salon Uimarit                   
Onni Virtanen  2008              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Vilho Haikonen  2009              DSQ   
  Salon Uimarit  1:16.37                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    287  44.74        1:34.98   
  Salon Uimarit  1:38.58                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007    247  46.73        1:39.89   
  Salon Uimarit  1:37.13                 
                     
Saima Peltonen  2007    231  47.07        1:42.14   
  Salon Uimarit  1:42.82                 
                     
Matilda Saarinen  2008    230  47.62        1:42.28   
  Salon Uimarit  1:45.63                 
                     
Ella Lindholm  2008    139  57.25        2:00.99   
  Salon Uimarit                   
                     
Martta Lehtinen  2007    89  1:05.46        2:20.00   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Saarinen  2006    221  43.03        1:31.87   
  Salon Uimarit  1:33.84                 
                     
Joonatan Hietarinne  2006    149  49.55        1:44.87   
  Salon Uimarit  1:48.55                 
                     
Veeti Akkanen  2006    105  55.66        1:57.65   
  Salon Uimarit  1:58.89                 
                     
Elias Sahla  2007    104  55.36        1:57.96   
  Salon Uimarit  1:57.81                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Tuomainen  2005    454  40.91  1:26.13  2:11.35    2:55.03   
  Salon Uimarit  2:56.35                 
                     
Essi Pyykkö  2006    328  44.88  1:34.78  2:25.06    3:15.04   
  Salon Uimarit  3:19.66                 
                     
Diana Raduly Baka  2006    309  45.58  1:36.89  2:28.96    3:18.95   
  Salon Uimarit                   
                     
Malva Salmelin  2006    275  45.25  1:38.56  2:34.34    3:26.69   
  Salon Uimarit                   
                     
Vilma Manninen  2005    260  47.05  1:41.60  2:36.08    3:30.84   
  Salon Uimarit  3:38.31                 
                     
Sonja Heikkilä  2006    247  47.13  1:42.76  2:39.18    3:34.33   
  Salon Uimarit                   
                     
Kerttu Heinä  2006    222  49.32  1:46.21  2:45.07    3:41.94   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    419  37.50  1:18.85  1:59.82    2:41.14   
  Salon Uimarit  2:38.55                 
                     
Joona Pohjola  2004    348  38.44  1:23.19  2:08.13    2:51.47   
  Salon Uimarit  2:59.31                 
                     
Miika Nurminen  2005    292  41.41  1:27.24  2:14.52    3:01.79   
  Salon Uimarit  3:12.44                 
                     
Olli Havia  2004    269  40.60  1:28.42  2:17.81    3:06.89   
  Salon Uimarit  3:00.47                 
                     
Nuutti Vienonen  2005    220  43.54  1:33.77  2:26.51    3:19.80   
  Salon Uimarit                   
                     
Kaapo Tuomainen  2008    203  44.48  1:38.54  2:33.86    3:25.13   
  Salon Uimarit                   
                     
Elias Sahla  2007    117  57.47  2:00.25  3:03.42    4:06.24   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Hyrsylä  2003    278  41.15  1:28.56  2:17.31    3:04.75   
  Salon Uimarit  3:32.78                 
                     
Egor Malyshkov  2003    220  44.42  1:35.76  2:29.06    3:19.74   
  Salon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  19:48